Tangent GC Stain Remover 500 ml
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Tangent GC Stain Remover är en fläckborttagare som innehåller djuprengörande sockertensider tillverkade av naturliga råvaror. Den innehåller också ett enzym som bryter ner protein och är tufft mot fläckar. Oparfymerad.
Kan användas på de flesta material men ska (pga enzymet) inte användas på siden. Om du är osäker på plaggets tvättäkthet, testa först med en liten mängd på ett ställe som inte syns så bra.
Tillverkad i Sverige. Ekologisk och vegansk.
Tvättinstruktioner: Förbehandla fläcken eller häll 30 ml i tvättmaskinen.
Nonionic Surfactants 1-5%, Enzyme <1%, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Levulinic Acid, Sodium Levulinate. Produktens ingredienslista kan uppdateras över tid. Konsultera alltid ingredienslistan som finns på den köpta produktens förpackning.
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Apotea i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 7350064921630
- Varumärke:
- Tangent GC
- Kategori:
- Hem & Hushåll > Tvätt
- Förpackningsstorlek:
- 500 ml

till i din varukorg.