Remington Wet 2 Straight
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Remington Wet2Straight är utformad för att användas på handdukstorkat hår, och kan spara tid då den både torkar och plattar ditt hår.
Wet2Straight plattar ditt handdukstorkade hår som med en vanlig plattång, men används alltså på handdukstorrt hår. När du lägger de uppvärmda plattorna mot håret och drar den från rot till topp avdunstar överflödigt vatten genom särskilt utformade ventiler.
Hårtången har en längd på 110mm och flytande plattor som gör trycket mot håret mer jämnt och ger ett fint resultat. Snabb uppvärmningstid på 15 sekunder och har 10 olika temperaturinställningar mellan 140°C till 230°C, så att du kan anpassa värmen efter din hårtyp.
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Apotea i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 4008496870592
- Varumärke:
- Remington
- Kategori:
- Hårvård > Stylingverktyg > Plattång
- Förpackningsstorlek:
- 1 st

till i din varukorg.