I´m From Mugwort Essence 160 ml
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
I´m From Mugwort Essence är en balanserande och lugnande essens som består av 100% mugwort-extrakt (malört). Den uppfriskande, lätta formuleringen absorberas snabbt av huden och bidrar med återfuktning djupt ner i huden. Verkar lugnande och reparerande på känslig hud. Passar alla hudtyper.
Tips! Mugwort Essence kan även användas som en fuktmask när huden känns trött och torr. Applicera då rikligt med essence på bomullspads och tryck mot områden med behov av extra fukt. Låt verka i 5-10 minuter.
Förbered huden med toner efter rengöring. Fördela sedan en lämplig mängd av essensen och klappa försiktigt in i huden, börja med de mest känsliga områdena. Avsluta med att mjukt pressa handflatorna mot ansiktet för att låsa in fukten. Fortsätt med resten av din hudvårdsrutin som serum och fuktkräm.
Artemisia Princeps Extract
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Apotea i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.

till i din varukorg.