Dr. Hauschka Foundation Brush
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Dr. Hauschka Foundation Brush är en flat, snedskuren pensel med syntetiskt hår som lätt glider över huden. Borsten fördelar flytande texturer optimalt för en jämn hudton.
- Naturlig och effektiv
- Med syntetiskt hår som lätt glider över huden
- För en fin och jämn hudton
Applicera en liten mängd Dr. Hauschka Foundation på penseln och fördela från pannan, till hakan och från nästippen till käkbenet, med hjälp av nedåtgående rörelser. Sudda sedan ut övergångarna mot hals, öron och hårfäste.
Rengöring: Tvätta penselhåren under varmt vatten med lite Dr. Hasuchka Body Wash. Skapa ett skum och skölj därefter borsten noggrant. Tryck försiktigt ur vattnet, forma borsten den och låt den torka i rumstemperatur på en handduk.
synthetic hairs
- EAN:
- 4020829042384
- Varumärke:
- Dr. Hauschka
- Kategori:
- Smink > Sminkborstar > Sminkborstar för bas
- Förpackningsstorlek:
- 1 st
till i din varukorg.