Philips Sonicare A3 Premium All-in-One borsthuvuden, Vita, 2-pack, HX9092/87
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Philips Sonicare A3 Premium All-in-One borsthuvuden för komplett munvård är kompatibelt med alla Philips Sonicare eltandborstar (förutom Philips One-handtag).
Sonicare All-in-One originalborsthuvud tar effektivt bort fläckar och plack och bidrar till en förbättrad tandköttshälsa. Detta borsthuvud med multivinklade borststrån håller plack borta oavsett vilken borstteknik du använder. All-in-One-borsthuvudet ger en riktigt bra rengöring och avlägsnar upp till 20x mer plack jämfört med en manuell tandborste, även i svåråtkomliga områden.
Med sina triangelformade borststrån maximerar All-in-One-borsthuvudet ytkontakten för att effektivt avlägsna fläckar, och ger upp till 100 % bättre fläckborttagning på bara två dagar². Du får upp till 15x friskare tandkött på sex veckor¹ med de extra långa borststråna på sidorna som når tandköttskanten och håller den ren.
Tandläkare rekommenderar att du byter borsthuvud regelbundet. Därför har Philips Sonicare-tandborstar BrushSync-teknik som håller koll på hur ofta och hur hårt du borstar, och påminner dig om att byta borsthuvud när det är dags för ett nytt. Du kan också se att det är dags att byta ut borsthuvudet när de blå borststråna blir vita.
¹ jämfört med en manuell tandborste
² jämfört med en manuell tandborste i en laboratoriestudie
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Apotea i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 8720689036733
- Varumärke:
- Philips Sonicare
- Kategori:
- Mun & Tänder > Tandborstar > Tandborsthuvuden
- Förpackningsstorlek:
- 2 st

till i din varukorg.