I LOVE Naturals Body Wash Bergamot & Seaweed 500 ml
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
I LOVE Naturals Body Wash Bergamot & Seaweed är en duschkräm framtagen med inspiration från natur och växter. Förutom att den rengör huden har tvålen en härlig doft från eteriska oljor av apelsin och eukalyptus. Duschkrämen innehåller 98% naturliga ingredienser. Rengör huden skonsamt och hjälper till att bevara hudens fuktbalans med glycerin som återfuktar i kombination med panthenol & allantoin som mjukgör huden. Dermatologiskt testad.
Tvålen har en härlig doft av citrus och bergamott i kombination med fikon och apelsinblomma som avrundas med cederträ och mysk.
Vegansk tvål. Flaskan är tillverkad av återvunnen plast.
Applicera på fuktad hud, massera upp ett lödder och skölj därefter av med vatten.
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Sodium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Glycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Potassium Sorbate, Citric Acid, Allantoin, Panthenol, Linalool, Geraniol, Limonene. Produktens ingredienslista kan uppdateras över tid. Konsultera alltid ingredienslistan som finns på den köpta produktens förpackning.
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Apotea i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 5060351549745
- Varumärke:
- I Love
- Kategori:
- Kroppsvård > Bad
Kroppsvård > Dusch & Duschtvål - Egenskaper:
- Vegan
- Förpackningsstorlek:
- 500 ml

till i din varukorg.