Corsair Squishmallows Bath & Shower Gel 300 ml
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Corsair Squishmallows Bath & Shower Gel för barn är en tvål som är skonsam för huden och har en fräsch doft. Fungerar lika bra i duschen som i badet. Tvålen är designad för barn och har motiv från Squishmallows. För en extra rolig badstund!
Applicera på fuktig hud i duschen med cirkulerande rörelser eller häll önskad mängd i badkaret under rinnande vatten för att skapa ett skum. Skölj av med rent vatten. Inte lämplig för barn under 3 år. Vuxens tillsyn rekommenderas. Om produkten kommer i ögonen, skölj genast med rent vatten. Använd inte på skadad, inflammerad eller känslig hud. Enbart för utvärtes bruk
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Parfum, Glycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Polysorbate-20, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Laureth-2, Citric Acid, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate. Produktens ingredienslista kan uppdateras över tid. Konsultera alltid ingredienslistan som finns på den köpta produktens förpackning.
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Apotea i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 5013692273367
- Varumärke:
- Corsair
- Kategori:
- Kroppsvård > Dusch & Duschtvål
- Förpackningsstorlek:
- 300 ml

till i din varukorg.