Sodasan Handtvål Sensitiv Refill 1 liter
UTGÅTT
För automatisk leverans av den här produkten välj intervall nedan och tryck på köpknappen. Du får varan levererad omgående och sedan samma datum varje period tills du väljer att avsluta prenumerationen. Läs mer om prenumerationer.
Sodasans vegetabiliska tvål Sensitiv är en doftfri och naturlig tvål som passar för känslig hud. Den milda tvålen är dryg och passar bra att använda både handtvätt och kroppsvård. Tvålen innehåller ekologisk olivolja som gör huden mjuk, och naturligt glycerin som återfuktar huden. Vårdande ekologiska ingredienser som gör tvålen extra hudvänlig.
En tvål gjord på 100% naturligt innehåll och där 100% av ingredienserna av jordbruksursprung kommer från kontrollerad ekologisk odling.
Certifierad av Natural Cosmetics Standard – Organic Quality. Vegansk.
Refillflaska 1 liter.
INCI: Aqua, helianthus annuus seed oil, alcohol denat., potassium hydroxide, citric acid, olea europaea oil.
100% av ingredienserna är av naturligt ursprung. 100% av ingredienserna av jordbruksursprung kommer från kontrollerad ekologisk odling.
Produktomdömen och recensioner är viktiga verktyg för Apotea i syfte att informera och inspirera våra kunder.
Vårt huvudfokus är att ha transparenta och relevanta recensioner om vårt produktsortiment.
Läs mer i vår recensionspolicy.
- EAN:
- 4019886075169
- Varumärke:
- Sodasan
- Kategori:
- Händer & Fötter > Handtvål
Kroppsvård > Dusch & Duschtvål - Bäst före-datum:
- 2027-01-06
- Egenskaper:
- Ekologiskt, Vegan
- Förpackningsstorlek:
- 1 l

till i din varukorg.